Resimli sözler

Firar Eden Akıl Hastaları

bk Gerçek Hikayeler 22.Şub.2020 0 görüntülenme 0 yorum

4

Firar Eden Akıl Hastaları

1960’lı yıllarda! Elazığ’ın meşhur olan Akıl Hastanesi’nde çalışmakta olan personelin yaptığı bir ihmal sonucu, bir gün bütün hastalar hastaneden kaçar ve Elazığ’ın dört bir yanında dağılırlar.

 

Bu durumdan haberdar olan hastane yönetiminin yaptığı sayım sonucu toplamda 423 akıl hastasının kaçtığı tespit edilmiş ve durum mülki makamlara hemen bildirilmiştir.

 

Bu durum karşısında panikleyen Hastane yönetimi ve bakıcıları Başhekimin yanına giderek ona,

 

-Başhekim bey bu durumda hastaları geri getirmek için ne yapabiliriz, diye sorarlar.

 

O yıllarda hastaneye başhekimlik yapan doktor bilinen ve ünlü bir doktordur, bu soru karşısında biraz durakladıktan sonra hasta bakıcılarına dönerek,

 

Hemen bana bir düdük getirin ve dışarı çıktığımızda tren vagonları gibi arkama yapışarak arkamdan gelin der.

 

Dışarı çıktıklarında Başhekim önde personel arkasında beraber trencilik oynayarak Elazığ’da “çuf çuf” diyerek bağıra bağıra dolaşırlar. Başhekimin önerisi işe yaramıştı, onları gören bütün deliler bu kuyruğa girmeye başlamış, kısa bir zaman sonra önde olan Başhekim yönünü Hastane’ye çevirerek hastaneden kaçan tüm akıl hastalarını hastaneye geri götürmüştür.

 

Bu sorun çözüldüğü için mülki makamlar ve doktorlar rahat bir nefes almışlar, ayrıca trencilik oynayan akıl hastaları da bu oyundan memnun kalmışlardı

 

Ancak bu işin ilginç olan kısmı akşam olunca ortaya çıkar, Sabah yapılan yoklamada kaçan hasta sayısının 423 olduğu belirlenmiş buna karşın akşam yapılan yoklamada ise trencilik oynayarak hastaneye gelenlerin sayısı 612 kişi olduğu tespit edilmiştir.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

2 Yorum

248 Hikayeler

3 Üye

6 Ziyaretçi